A Google Tour alkalmazással létrehozott sétán meglátogathatjuk Nagy Gáspár és Gazdag Erzsi emléktábláját, valamint Weöres Sándor, Berzsenyi Dániel és Petőfi Sándor szobrát. A túra végén “betérünk” a Berzsenyi Dániel Könyvtárba (megyei könyvtár), ahol egy feladat vár ránk.
5. feladat – Rejtélyes zongora
A zongorán le kell pötyögni a kottán olvasható Weöres Sándor-vers dallamát, a megoldás a vers eredeti címe (és nem a dal címe!). A zongorát a Google Diák alkalmazással terveztem, a hangokat a fiam generálta nekem. A Mystery Piano alkalmazás átalakult, így más utat kellett választanom ennek a megálmodott feladatnak a megvalósításához. Nem kis kihívás volt minden billentyűt megrajzolni, megfelelő hangra beprogramozni, de aki ismer, tudja, hogy nem adom fel egykönnyen a terveimet. Tisztában vagyok avval, hogy lenne elegánsabb megoldás is, de ez majd életem egy következő szakaszában valósulhat meg. A zongorát itt is kipróbálhatod:
6. feladat – Vers rendőrnyelven
2020. április 19-én jelent meg egy versátirat “rendőr nyelven” Nyáry Krisztián tollából a legforgalmasabb közösségi platformon. Melyik versből készítette a hivataloskodó szöveget az író?
7. feladat – Csukás Istán: Sün Balázs
Ez a feladat megemlékezés a nemrég elhunyt (2020. február 24.) Csukás Istvánról.
Egyik legkedvesebb verses meséjében hét sün szerepel.
A feladat egy elhúzható kép mögött rejlik, ahol hat testvér nevét betűzhetjük ki, így tehát a hetedik testvér neve lesz a megfejtés.
A feladat a KnightLab Juxtapose alkalmazásával készült. A programmal két képet tehetünk egymás fölé, a felső képet egy fogantyú segítségével tolhatjuk jobbra-balra.
Ráadás játék
Ez a 2020. április 11-én megosztott blogbejegyzésben található költészet napi láncjátékom elérése.
Ha szeretnéd kipróbálni a webhelyen található játékot, kattints ide!